İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

8 Tır İnsani Yardım

Konya İHH İnsani Yardım Derneğinden

Suriye’ye 8 Tır Yardım

 

Konya İHH İnsani Yardım Derneği 7 yılını tamamlamak üzere olan Suriye’deki iç savaşın mazlum halka getirdiği mağduriyet ve imkânsızlıkları giderebilmek için mevcut durum başladığından beri gerek maddi gerek de manevi yardımlarda bulunuyor.

Mülteci Suriyeli kardeşlerimize Konyalı hayırseverlerin gönderdikleri yardımlar Reyhanlı ve Kilis’teki İHH ofislerine ulaştırılıyor ve buradan da İHH ekiplerince gerekli kişilere ulaştırılıyor.

Konya İHH İnsani Yardım Derneği bugün gerek Zalim Esed gerek İran gerekse de ABD tarafından zulme uğratılmış ve mağdur konumuna getirilmiş özellikle Suriye’nin kuzeyinde yer değiştirmek durumunda kalan, kendi topraklarında mülteci durumuna düşmüş kardeşlerimize gıda kolisi ve içerisinde intikal halindeki bir kişinin bir öğünü olabilecek nitelikteki kumanyalardan oluşan toplam 8 Tır yardım gönderdi.

Mevlana Kültür Merkezi otoparkında yapılan yardım tırı uğurlaması sırasında konuşan Konya İHH İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Uysal kumanyaların içerisinde meyve suyu, , balık konservesi, su, besleyici özelliği olan cezeryenin bulunduğunu aktararak, insanların göç etmesi durumunda bu kumanyaları kolayca tüketebildiğini belirtti.