İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

Suriye'ye Acil Un Yardım Kampanyası Devam Ediyor

Suriye'ye Acil Un Yardım Kampanyası Devam Ediyor

  Suriye’de mevcut durum başladığından bu güne Beşar Esad güçleri tarafından masum halka, yaşlı çocuk, kadın, erkek ayrımı gözetmeden özellikle sosyal hayatı zedeleyecek yönde zulüm ve baskılar uygulanmaktadır. Özellikle hastane, aşevi, fırın gibi noktalar hedef alınmaktadır. Bu zulüm ve işkence ortamından milyonlarca insan bütün sahip olduklarını hatta kimi zaman sevdiği canları kısacası tüm hatıralarını ve geçmiş hayatını geride bırakarak sınır bölgelerine ya da derme çatma kamp alanlarına göç etmiştir.

Bu kampların hizmet kapasitesini aşan mülteci insan sayısından dolayı kamplardaki insanlar için hayat çok da kolay geçmemektedir. Mülteci kardeşlerimiz burada sağlık, barınma, kıyafet ve özellikle de yemek ihtiyaçlarını gidermekte zorlanmaktadır.

  Gönüllü ve hayırseverlerimizin desteği ile İHH Hatay, Kilis ve Suriye’nin çeşitli noktalarında bölgedeki kardeşlerimizin en önemli ihtiyaç kalemlerinden bir tanesi olan yemek ihtiyacını gidermek için bölge şartlarına göre gerek seyyar gerekse sabit birçok fırın kurdu.

  Bu fırınlarda günde bir milyondan fazla üretilen ekmek mevcut şartlarda günlerce bozulmayacak şekilde paketlenip Suriye içindeki ve kamp alanlarındaki mülteci, mağdur ve ihtiyaç sahibi Suriyeli kardeşlerimize İHH ekiplerince dağıtılıyor.

  Konya İHH bu hafta muhtaç kardeşlerimizin ekmek ihtiyacını karşılayan fırınlara 5 Tır un gönderdi.

 

 

SURİYE ÇALIŞMALARI

Suriye Katliamdan Kurtuluş