İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

İHH Yetimhaneleri

İHH Yetimhaneleri

Afganistan'ın işgaliyle başladı İHH’nın “yetim” serüveni. ABD'nin sivilleri hedef aldığı işgal, ardında yüzlerce yetim bıraktı. İşgalden kaçan mültecilerle birlikte Pakistan'a sığınan kimsesiz yetimler insan kaçakçısı ve misyonerlerin hedefi olmaya başladı. Halihazırda Pakistan'daki çalışmalarını devam ettiren İHH, yetim çocuklar için kalıcı bir çözüm bulmaya karar verdi. Meyvelerini yetimhaneler olarak vermeye başlayan bu kutlu yolculuk bugün 11 ülkede 32 yetimhaneyle devam ediyor.

 

Yetim çocukları kendi topraklarından, kültürlerinden koparmadan; aklen, ruhen ve fiziken sağlıklı bir şekilde yetiştirmeyi hedefleyen İHH, bu amaçlar doğrultusunda 32 yetimhaneyi hizmete sunmuştur. Ayrıca Pakistan, Bangladeş, Filipinler/Moro, Tayland/Patani, Sierra Leone ve Türkiye'de yetimhane inşa süreçleri devam etmektedir.

İHH İnsani Yardım Vakfı tüm bunların yanı sıra 56 ülkede ve Türkiye’de 75 şehirde bulunan 86.527 yetim çocuğun her ay düzenli bakımını üstlenip; eğitim, sağlık, gıda, barınma gibi konularda onlara destek vermektedir. Ayrıca her yıl 135 ülkedeki 800 bin yetime dönemsel yardımlar ulaştırmaktadır.