İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

Ilgın’da gıda dağıtımı yaptık

31 Aralık 2015
Konya İHH, Konya’nın Ilgın ilçesinde ikamet eden yetim, muhtaç ve mülteci ailelere gıda dağıtımı yaptı.

Dünyanın dört bir yanında iyilik her zaman her yerde diyerek çalışmalarını sürdüren Konya İHH,  Konya’nın Ilgın ilçesindeki yardıma muhtaç aileleri de unutmadı.

 

Gıda dağıtımı ile alakalı bilgi veren Konya İHH Basın Koordinatörü Selim Tosun, yaşadığımız toplumda muhtaç ailelerimiz oldukça fazladır. Kurumumuzun imkanları nispetinde Konya merkez ve ilçelerimizde gıda dağıtımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Konya’da ihtiyaç sahibi insanlar zor durumdayken bizim bu duruma kayıtsız kalmamız mümkün değildir. Konya İHH olarak önceliğimiz her zaman dünyanın neresinde olursa olsun insanların mağduriyetlerini gidermektir. Bu nedenle günlerdir sürdürdüğümüz gıda dağıtımlarımıza bugün dünyanın dört bir yanında kardeşlik bilinciyle örnek olan Konya’nın Ilgın ilçesinde devam ediyoruz.

Daha önce Ilgın gönüllülerimiz aracılığıyla tespit ettiğimiz yetim, muhtaç ve mülteci ailelerinin kapısını çaldık ve gıda dağıtımlarımızı gerçekleştirdik. Gıda dağıtımımız esnasında yoğun yağışa ve ulaşım sıkıntısına rağmen ilçe gönüllülerimiz çalışmalarını kesmediler. Hamdolsun akşam saatlerine kadar gıda dağıtımımız aralıksız devam etti. Bu fedakar ve duyarlı davranışı nedeniyle öncelikle Ilgın gönüllülerimize teşekkür ediyoruz.

Ardından ihtiyaç sahibi ailelerimize bu yardımları dağıtmamıza vesile olan tüm Konyalı hayırseverlerimize ayrı ayrı Allah rağzı olsun, Allah hayırların devamını nasip etsin diyoruz.’’ dedi.

Tosun, son olarak bağışçıların Konya’da ikamet eden bir ailenin bir aylık ihtiyacını karşılayan gıda kolisini 80 TL karşılığında Konya İHH’ya bağışlayabileceklerini sözlerine ekledi.