İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

Ereğli ve Hadim-Taşkent'tten 1 tır insani yardım

31 Aralık 2015

Konya İHH tarafından temin edilen 2 insani yardım aracı, Konya’nın Hadim ve Ereğli ilçelerinden Suriye'nin kuzeyindeki Türkmen köylerine gönderildi.

Konya İHH Başkanı Hasan Hüseyin Uysal,  yaptığı açıklamada Suriye'de iç savaşın 5'inci yılında savaş mağdurlarının sayısının giderek arttığını söyledi.

Suriye'nin kuzeyine gökyüzünden hergün tonlarca bombalar yağdığını aktaran Uysal, Türkmenler başta olmak üzere bölgedeki mazlumlara yaşam hakkı verilmediğini ifade etti.

Uysal, Konya İHH’nın "Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye" kampanyasını başlattığını hatırlatarak, bu kampanyanın kısa sürede büyük ilgi gördüğünü dile getirdi.
Türkmenlere yönelik saldırıların artması üzerine yardım faaliyetlerinin de hız kazandığını anlatan Uysal, şunları kaydetti: "Oradaki yiğit kardeşlerimiz, soğuk ve açlıkla imtihan oluyorlar. Evlerini terk etmiş, barınma sorunu bir taraftan topraklarını savunuyorlar. Bu şartlar altında ağır sıkıntı içindeler.
Konya İHH olarak üzerimize düşeni yapmak üzere kampanya başlattık. Saldırıların artması üzerine sosyal medyadan Bayırbucak Türkmenlerine yönelik yardım çağrısında bulunduk. Bugün ise Ereğli ve Hadim-Taşkent halkının destekleriyle toplanan 2 insani yardım aracı malzemesin kardeşlerimize gönderiyoruz. 

İnşallah onları soğuktan koruyacağız, açlıktan kurtaracağız. Yardımseverlere teşekkürlerimizi sunuyoruz." Uysal, Türkmenlere yönelik yardımların bundan sonra da devam edeceğini sözlerine ekledi. İçinde gıda ve acil ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu 2 insani yardım aracı, yapılan duaların ardından Suriye'nin kuzeyindeki Türkmen köylerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.