İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

Konya İHH Kulu’dan 1 TIR insani yardım gönderdi

31 Aralık 2015

Konya İHH, Kulu’daki hayırseverler aracılığıyla Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere 1 tır insani yardım gönderdi.

Konya İHH Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, yaptığı açıklamada, yardım malzemelerinin Suriye'deki dul, yetim ve mazlum ailelere ulaştırılacağını ifade etti.

Savaşın ilk gününden beri mazlumlarla beraber olduklarını belirten Uysal, şunları kaydetti:"Suriye’deki insanlık dramına her geçen gün yeni bir trajedi ekleniyor. Zulme karşı direnen Suriyeli kardeşlerimiz bugün gelinen noktada sadece zalim bir diktatörlüğün hedefinde değildir. Bunun yanında dünyanın azman güçlerinin hedefi konumundadırlar. Bu nedenle kardeşlerimizin bizlerin desteğine her zamankinden daha çok ihtiyaçları vardır. Bu nedenle Konya İHH olarak bizler de yardımsever halkımızın destekleriyle, Suriye’deki mazlumların yanında olmaya devam ediyor ve Suriye'ye 2015 yılı içerisinde 78. tırımızı gönderiyoruz. Bu tırımızın temin edilmesinde desteği olan başta Konya İHH Kulu Temsilciliğimiz olmak üzere tüm Kulu halkına şükranlarımızı sunuyoruz.’’ dedi.

Açıklamanın ardından tır dualar eşliğinde Suriye'ye uğurlandı.