İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

Sarayönü ve Altıneki'nden 2 tır yola çıktı

14 Ocak 2016

Zulmün başladığı ilk günden bu yana çalışmalarını bölgede aktif bir şekilde yürüten Konya İHH, başlatmış olduğu ‘’Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye’’ kampanyası kapsamında Sarayönü ve Altınekin-Akıncılar’dan 2 tır insani yardımı Suriye’deki mazlumlara gönderdi.

Sarayönü’ndeki tır uğurlamasında konuşan Konya İHH Başkan Yardımcısı Emrullah Eken, ‘’ Suriye’de bir insanlık dramı yaşanıyor. Buna tüm dünya seyirci kalıyor. Bu nedenle biz Müslümanlara büyük iş düşüyor. Çünkü yaşadığımız dünya imtihan dünyasıdır. İmtihanda başarılı olabilmemiz için kardeşlerimizin dertleriyle dertlenmemiz gerekmektedir.

Bu açıdan Sarayönü halkına çok teşekkür ediyoruz. Mazlum kardeşlerimizin feryatlarına her zaman kulak vermişlerdir. Bu nedenle hepsinden Allah rağzı olsun.’’ dedi.

Altınekin’de uğurlama töreninde ilçe merkezinde konuşma yapan Sami Uysal, ‘’Güneyimizde bir kıyım yaşanıyor. İnsanlar çadırlarda zor şartlar altında yaşamlarını sürdürmeye gayret gösteriyorlar. Maalesef mazlum kardeşlerimiz kedi,köpek eti yemek için fetva istiyorlar. Böyle bir zamanda kardeşlerimiz yaralarına merhem olmak çok önemli. Bugünler soğuk kış günleridir. Battaniye ve ekmek her zamankinden daha fazla önem taşıyor.

Bu nedenle bu desteği sağlayan Altınekinli kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.’’ dedi.

Tırlar yapılan duaların ardından Suriye’ye uğurlandı.