İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

Çumra ve Cihanbeyli'den 3 tır insani yardım

22 Ocak 2016

Konya İHH. Çumra ve Cihanbeyli'nden için acil yardım malzemelerinin bulunduğu 3 tırı Suriye'ye gönderdi.

ÇUMRA

Konya'da İHH aracılığıyla temin edilen yardım malzemelerinin yüklendiği 1 TIR, Suriyeli mazlumlara ulaştırılmak üzere yola çıktı. Konya İHH aracılığıyla temin edilen yardım malzemelerinin yüklendiği 1 TIR, Bayır Bucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere Konya’nın Çumra ilçesinden uğurlandı. Konya İHH Basın Koordinatörü Selim Tosun, yaptığı açıklamada, Suriye’de iç savaşın 5’inci yılında savaş mağdurlarının sayısının giderek arttığını söyledi. 

Suriye’nin hemen hemen her bölgesine 5 yıldır adeta tonlarca bomba yağdığını aktaran Tosun, bölgedeki yaşlı, kadın ve çocuklara yaşama hakkı tanınmadığını belirtti. Selim Tosun, Konya İHH’nın “Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye” kampanyasının kısa sürede büyük ilgi gördüğünü dile getirerek, “Oradaki kardeşlerimiz soğuk ve açlıkla imtihan oluyorlar. Bu şartlar altında ağır sıkıntı içindeler. Konya İHH olarak üzerimize düşeni yapmak için kampanya başlattık.

Saldırıların artması üzerine sosyal medyadan Suriyeli kardeşlerimize yönelik yardım çağrısında bulunduk. Hamdolsun şimdiye kadar bölgeye onlarca tır gönderdik. Bugün ise Çumra halkının destekleriyle toplanan 1 TIR insani yardım malzemesini kardeşlerimize gönderiyoruz. İnşallah onları soğuktan koruyacağız, açlıktan kurtaracağız. Desteklerini esirgemeyen kadirşinas halkımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

İçinde gıda ve acil ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu TIR, mazlum coğrafya Suriye’ye gönderildi.

CİHANBEYLİ

KonyaİHH Cihanbeyli Gönüllüleri tarafından başlatılan Suriye’ye yardım kampanyası kapsamında 2 tır dolusu un ve battaniye Suriye’ye gönderildi.

Konya İHH Cihanbeyli Gönüllüsü Murat ÇALI, uğurlama töreninde yaptığı konuşmada, Suriye’de savaşın dördüncü yılında insani krizin giderek büyüdüğünü, çocuk, kadın ve yaşlıların açlık ve bulaşıcı hastalığın pençesinde olduğunu belirten Çalı “Başta Madaya olmak üzere Suriye’deki mazlumlar için Cihanbeyli’de 1 un, 1 Battaniye kampanyası başlattık.

Allah’a şükürler olsun ki ilçedeki hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan 2 tır dolusu insani yardım tırını Suriye’ye gönderdik. Suriye’nin vicdanı olan herkese ihtiyacı var. Bu kapsamda İHH her zaman olduğu gibi mazlumun yanında zalimin karşısında duruş sergilemiştir” dedi.

Yapılan duaların ardından tırlar Cihanbeyli meydanından uğurlandı.