İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

Konya’dan Suriye’ye 78 ton un yardımı

27 Ocak 2016

Konya'dan hayırseverlerin katkılarıyla temin edilen un yüklü 3 tır, Konya İHH aracılığıyla mağdurlara ulaştırılmak üzere Suriye'ye gönderildi.

Konya İHH Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, Mevlana Kültür Merkezi otoparkında gerçekleştirilen uğurlama töreninde, Suriye'ye 3 tır insani yardım gönderdiklerini söyledi.

Suriye'de yaşanan olayların herkesin içini acıttığını aktaran Uysal, mazlum dul ve yetimlerin mutlaka elinden tutmak gerektiğini söyledi. Uysal, kan dökme politikasının büyük bir insanlık dramına dönüştüğü Suriye’ye yardımların aralıksız devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti: "Sadece fiziki olarak değil aynı zamanda zihni olarak başlatılan bu savaş, mazlum kardeşlerimizi yıldırmadığı gibi bizleri de yıldırmıyor. Şer odaklı güçlerin tüm girişimlerine rağmen Konya halkı mazlum ve yetim çocukların yanında olmaya devam ediyor. Bugün hayırseverlerin destekleriyle hazırladığımız 3 tırımızda toplan 78 ton un bulunuyor. Bu tırımız inşaallah Suriye'deki İHH İnsani Yardım Vakfı'nın Lojistik Merkezine ulaştırılacak. Fırınımızda ekmeğe dönüştürüldükten sonra da Suriye'nin iç hattında bulunan ve acil yardıma muhtaç olan bölgelerde dağıtılacak."

Yardım tırı, yapılan duanın ardından yola çıktı.