İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

Ladik'ten 1 tır insani yardım

30 Ocak 2016

Konya’nın Lâdik ilçesinde yapılan uğurlama töreninde konuşan Konya İHH Başkan Yardımcısı Emrullah Eken, Suriye’ye 2015 şubat itibariyle 116. yardım tırını göndereceklerini söyledi.

Suriye'de yaşanan olayların herkesin içini acıttığını ifade eden Eken, komşu ülke olarak orada bulunan mazlumların elinden mutlaka tutmak gerektiğini belirtti.

Konya’nın günümüze kadar mazlumlar için üzerine düşeni yapma konusunda kadirşinas bir tavır sergilediğine değinen Eken, " Özellikle Suriye tarafından gerçekleşen yoğun göçü kontrol altına alabilmek için İHH, Suriye’nin içinde aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu nedenle bölgede inşa ettiğimiz çadır kentlerde binlerce mülteci barınmaktadır. Özellikle son süreçte muhtaç konumda bulunan insanların tüm ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyoruz. İnsanların önceden yaşamlarını sürdürdükleri evleri artık bir moloz yığınından ibaret durumda. Yani bu insanlar göç ederek daha güzel bir yaşam hayal etmiyorlar. Tam aksine ölümden kaçıyorlar.

Mazlumlara destek olabilmek amacıyla acilen hem insani, hem İslami bir hassasiyet ile Suriyeli muhacirler için yeni yardımlar göndermemiz gerekmektedir. Bu kapsamda Lâdik gönüllülerimizin katkılarıyla hazırlamış olduğumuz yardım TIR’ımızı Suriye’ye uğurluyoruz.

TIR’ımız öncelikle Hatay’daki İHH İnsani Yardım Vakfı'nın Lojistik Merkezine ulaştırılacaktır. Orada ekmek olacak ve mazlum kardeşlerimizin sofralarını şenlendirecektir.'' dedi.

Yardım tırı yapılan duaların ardından Suriye'ye uğurlandı.