İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

FİLİSTİN ÖZGÜR OLSUN DİYE YÜRÜDÜK

30 Mayıs 2016

İHH FİLİSTİN İÇİN YÜRÜYÜŞ DÜZENLEDİ

Gazze'ye özgürlük götürmek ve ambargoyu delmek amacıyla bundan 5 yıl önce akdeniz sularında yoluna çıkan Mavi Marmara gemisinin, uluslararası sularda saldırıya uğraması hem protesto edildi, hem de Filistin'e özgürlük istendi.

Taksim Tünel'de başlayan ''Özgür Gazze Yürüyüşü'' yoğun bir katılım ile gerçekleşti.
Burada bir konuşma yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, yeryüzünde nerde bir zulüm varsa, zulmü yapanlara karşı mücadale etmek, meydanlara çıkmak, mazlum olanlara yardım etmek bizlerin boynunun borcudur dedi.

Amerikan'nın, İsrail'in, İngiltere'nin oyunlaranına gelmeyin, şimdi bugün Amerika uçakları, koalisyon güçleri tarafından Felluce'de sivil müslümanların çldürüldüğünü, oralara bomba yağdırıldığını, kadınların öldürüldüğünü dile getirirken, konuşmaları sık sık sloganlarla bölünen İhh İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Amerika ve koalisyon güçleri şimdi Irak'ı bombalıyor, Suriye'yi bombalıyor, bizi öldürüyor, bizi katlediyor, ama İncirlik'te de üs kuruyor. İncirlikteki üssünde kapanmasını istiyoruz, bunu da bir an önce yapılsın diye bekliyoruz dedi.

Yürüyüşün ardından yoğun kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

(Konuşmanın tamamı için:https:

//www.facebook.com/konyaihhder/videos/1011487135573461/ )