İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

10. Uluslararası Öğrenci Buluşması

06 Mayıs 2017

Konya İHH, 10. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nda açtığı tanıtım standı ve kermes ile yetim farkındalığı oluşturuyor. Konya İHH Başkanı Hasan Hüseyin Uysal “Uluslararası Öğrenci Buluşmaları ümmet inşasının temelini oluşturuyor.”

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Öğrenci Buluşması, Konya Kılıçarslan Meydanında 60 ülkeden 4 bin misafir öğrencinin katılımıyla başladı. Selçuklu Belediyesi, UDEF ve İki Doğu İki Batı öncülüğünde Konya’da “Rengimiz Türkiye Hazırız Geleceğe” sloganıyla başlayan organizasyon İHH ve TİKA gibi kuruluşların da desteği ile pek çok ulustan öğrenciyi Konyalılarla buluşturuyor.

Uluslararası öğrenci buluşmasını değerlendiren Konya İHH Başkanı Hasan Hüseyin Uysal “Konya’nın misafir ettiği Dünyanın gençleri burada kendi ülkelerine ait stantları açtılar ve kardeşlik havası içerisinde programı icra ediyorlar. Bu organizasyon sadece bir şenlik değil, bunun ötesinde bir gelecek inşası, ümmet inşasını ifade ediyor. Uluslararası Öğrenci Buluşmaları ümmet inşasının temelini oluşturuyor.” dedi.

Kültür Yıkımına Karşı Buluşuyoruz

Öğrencilerinin kendilerini ifade etmeye fırsat bulduklarını dile getiren Uysal “Ülkelerini, kültürlerini kendi yörelerine özgü kıyafetlerle tanıtıyor olmaları misafir öğrencilerimize özgüven sağlıyor. Batının emperyal düşüncelerle Afrika’da Asya’da yaptığı kültür kırımı, tek düze tüketim toplumu inşası bu buluşmalarla reddedilmiş ve kültürlerin, insanların ve İslam’ın birliği vurgulanmış oluyor.” dedi.

Açtıkları kermes ile yetimler yararına farkındalık oluşturduklarını belirten Uysal, tüm Konyalıları 60 farklı ülkeden misafir öğrencilerle tanışmaya, kaynaşmaya davet etti.