İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

Konya'nın 29 İlçesine Ramazan Bereketi Ulaştı

27 Mayıs 2017

Ramazan ayının bereketini paylaşarak çoğaltan Konya İHH İnsani Yardım Derneği Konya’nın 29 ilçesinde başlattığı yardım çalışması ile muhtaç ailelere bir ay yetecek Ramazan Kumanyası dağıtıyor.

 

Konya İHH İnsani Yardım Derneği bu Ramazan da yurt içinde ve yurt dışında mazlum, muhtaç ve yetim ailelere ulaşmak üzere yardım çalışmalarına devam ediyor. Konya’nın 29 ilçesinde önceden belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere hayırseverlerin bağışları ile hazırlanan Ramazan Kumanyaları dağıtılmaya başlandı.

 

Kimsenin Sahuru Muhabbetsiz Geçmesin

Konya İHH Ilgın Temsilcisi Abdullah Yağcı yaptığı açıklamada hedeflerinin ilçedeki tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşmak olduğunu söyledi. Ramazan’da paylaşmanın önemini hatırlatan Yağcı “İlçemizdeki yoksul ve yetim ailelere Ramazan’ı huzurlu geçirmeleri için destekte bulunuyoruz. Ramazan bereketiyle geldi ve paylaşmanın sevinci hepimizi sardı. İlçemizdeki muhtaçların sahuru muhabbetsiz, iftarı yemeksiz geçirmemesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Muhtaç ailelerin Ramazan Bayamı’nda da yanlarında olacaklarını belirten Yağcı “Ramazanda kardeşlerimiz yanı başımızda ve dünyanın başka bir ucunda umutla sizi bekliyorlar” diyerek hayırseverleri iyilik seferberliğine çağırdı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

 

Ramazan Birlik ve Dirlik Vesilesi

İftarın birlik ve dirliğe vesile olduğunu söyleyen Konya İHH Emirgazi temsilcisi Fatih Özçelik “Konya İHH olarak hayırda öncü olmak için çalışıyoruz. İlçemizde Ramazan Kumanyalarımızı dağıttık. Şimdi de iftar sofrasında gönüllülerimizle bir araya geldik. Davetimize icabet eden tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Bu birlik ve dirlik ruhumuzu yüceltiyor.” dedi.

Yoksula Umut Oluyoruz

Konya İHH Güneysınır temsilcisi Ömer Sındır 38 aileye ulaştıklarını belirterek “Ramazan’da komşusu açken tok yatanlardan olmamak adına, yoksulu sevindirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yardım için gittiğimiz bir evde çocuklar İHH’yı görünce paketi kucaklayıp sevinerek gittiler. Yetim Dayanışma Günleri’nde yaptığımız çalışmalar ile dönemsel desteklerimizi sürdürdüğümüz ailelerimiz ve yavrularımızın umutlarını canlandırıyoruz.” dedi.

Konya İHH’nın hazırladığı 85 liralık Ramazan Kumanyaları ile hayırseverler bir aileye bir ay yetecek gıda yardımında bulunabiliyor.