İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

Konya'dan Karadağ'a Ramazan Yardımı

06 Haziran 2017

Konya İHH İnsani Yardım Derneği, Ramazan ayı münasebetiyle Karadağ’daki yetim ve ihtiyaç sahiplerine 1250 Ramazan Kumanyası taşıyan bir tır insani yardım gönderdi.

Ramazan dolayısı ile Türkiye dahil 105 ülkede insani yardım çalışmalarına hız veren Konya İHH İnsani Yardım Derneği balkan ülkelerinden Karadağ’daki müslümanlara da Ramazan yardımı gerçekleştirdi. Bu kapsamda Konya İHH, Ramazan kampanyası çerçevesinde Karadağ’daki ihtiyaç sahiplerine bir tır insani yardım gönderdi.

Bin 250 Aileye Yardım Ulaşacak

Gönderilen yardım tırı ile ilgili yazılı açıklamada bulunan Konya İHH Basın Sorumlusu Mehmet Tanrıkulu “Balkanlarda İslam’ı temsil eden Müslüman kardeşlerimizle bu Ramazan da aynı sofrayı paylaşıyoruz. Konyalı hayırseverlerin yardım elini Karadağ’a taşımak ve Osmanlı emanetine sahip çıkmak bizi mesut ediyor. Gönderilen Ramazan Kumanyaları bin 250 ailenin ihtiyacını karşılayacak inşallah.” dedi.

Konya İHH 2016 Ramazan ayında da bir tır insani yardım göndermişti. Yerinde gözlem için bölgeye giden Konya heyeti yardım çalışmalarına iştirak etmişti.