İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

Konya Genç İHH’dan Güz’ellikler Kampı

27 Eylül 2017

Konya Genç İHH yeni eğitim-öğretim dönemine, lise öğrencileri tarafından yoğun ilgi gösterilen “Güz’ellikler Kampı” ile başladı.

Konya Genç İHH iyiliğin geleceği için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda, Beyşehir İzcilik Kampı’nda Güz’ellikler Kampı, Konya İHH Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, Genç İHH Lise Komisyonu Başkanı Yusuf Çiçek, Seyfettin Huca ve Mustafa Akmeşe’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

İyiliğin Geleceği Beyşehir’de

“İyilik Her zaman Her yerde bu kez Beyşehir'de” sloganı ile kampı gerçekleştirdiklerini dile getiren Konya Genç İHH Sorumlusu Mustafa Nokta “Kampımızda zengin eğitim çalışmalarının yanında gençlerimizle etkili ve eğlenceli saatler geçirdik. ‘İyilik ve takva da yardımlaşın" (Mâide 2) ayetinden aldığımız ilham ile Konya’da ki tüm liselerimizde Konya Genç İHH olarak iyiliklerin yaşanabilir olacağı organizasyonlar gerçekleştirmenin sözünü birbirimize vererek kampımızı tamamladık.” dedi.

Emri bil Maruf Görevimizi Gerçekleştiriyoruz

Nokta, Konya Genç İHH olarak sorumluluklarının farkında olduklarını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Konya Genç İHH olarak çevremizden sorumlu olduğumuzun farkında olarak, kişi toplum ve düzen bazında iyiliklerin yaşanabilir olması için "Emri bil Maruf" görevimizi takatimizin sonuna kadar gerçekleştirmeye gayret edeceğiz.  Liseli kardeşlerimizin her birine ulaşmanın büyük bir ‘cehd’ olduğunu biliyor ve planlamalarımızı Konya'daki tüm sınıflara tek tek ulaşmak doğrultusunda yapıyoruz.”

Nokta “Hacıveyiszade Efendinin deyimi ile ‘Bir damla ışık bir sürü yeri ışıtır’ diyor ve neslimizin aydınlanması için bir damla ışık olmaya gayret ediyoruz. Bize destek olan herkese ve gönüllülerimize teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.