İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

AID Konya'dan amatör telsizcilik eğitimi

29 Eylül 2017

Yurt içinde ve yurt dışında doğal afet, salgın, savaş ve acil yardım bölgelerinde tıbbi yardım götüren ve personel desteği sağlayan Konya AID yardım ve eğitim çalışmalarını sürdürüyor.

Dernek binalarında düzenlenen derslere katılan gönüllülere Amatör Telsizcilik eğitimi sağladıklarını belirten Konya AID Başkanı Mustafa Necati Özkan sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye genelinde bu eğitimin gerekli olduğu kanaatteyiz, Allah devletimize ve halkımıza bir daha böyle bir darbeyi yaşatmasın ama geçen sene yaşadığımız 15 Temmuz Kanlı Darbe sürecinde iletişim ve sosyal medya ağları kesilmiş olsaydı, telsizciliğin ne kadar önemli olduğunu o zaman daha çok anlayabilirdik. Doğal afetlerde telefonların sustuğunda ancak telsizle haberleşme yapılabileceğini ve bu nedenle telsiz haberleşmesinin ne kadar önemli olduğunu da o zaman anlayabiliriz. Biz Konya AID olarak doğal afet ve acil durumlarında gönüllülerimizin diğer insanlardan önce ve profesyonel olarak hareket etmelerini sağlamak için böyle bir eğitimi verdik.”

Özkan son olarak Amatör Telsiz kullanımı hususunda hayatlarını adamış ve profesyonel olan Yusuf Ziya TER ve Özgür AY Beylere katkılarından dolayı teşekkür etti