İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

Sarayönü Temsilciliğimizden Sri Lanka’ya Sağlık Ocağı

02 Şubat 2018

İç savaşın derin yaralar açtığı Sri Lanka’da halkın maddi durumu çok kötü bir durumdadır. Dolayısıyla hem halkın maddi durumunun elverişsiz olması hem de bölgenin hayati tesislerden yoksun olması, halkın çeşitli sosyal hizmetlerden başlıca da sağlık hizmetlerinden neredeyse hiç yararlanamamasına neden olmaktadır. Halk maddi imkânsızlıklar nedeniyle çok zor koşullarda yaşamlarını sürdürmekte olup birçok sağlık problemleriyle karşı karşıya bulunmaktadır. Bu durum özellikle hamile kadınlar ve çocuklar için çok önemli problem oluşturmaktadır.

Sarayönü Temsilciliğimiz Sri Lanka’nın Batticaloa Bölgesi’nde insani ihtiyaçların başında gelen sağlık ihtiyacını karşılayabilmek için yeni bir proje üstlendi.

Sarayönü Temsilciliğimiz tarafından bu hafta temeli atılmış bulunan “Sarayönü Sağlık Ocağı” ile nüfus çoğunluğunun Müslüman ailelerin oluşturduğu Batticaloa Bölgesi’nde neredeyse hiç imtiyazları olmayan Müslüman ailelerin yararlanabilecekleri kadın doğum kliniği başta olmak üzere çocuk aşısı kliniği, yaşlı bakımı kliniği, danışmanlık hizmetlerinin bulunacağı ve kırsal bölgelerdeki tek sağlık merkezi olma özelliğine sahip olacak olan, 34.673,00 EURO bütçeli tek katlı bir sağlık merkezi inşa edilecek.

Bu hafta temelleri atılan sağlık ocağından her sene ortalama 1.500 kişi faydalanabilecek.