İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

Yetim Dayanışma Günleri Kapsamında “Fidan Dikimi Ve Piknik"

10 Nisan 2018

Konya İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği tarafından düzenlenen "Yetim Dayanışma Günleri Fidan Dikimi  Ve Piknik" etkinliği çerçevesinde çoğunluğunu yetim çocuklarımız ve  yetim ailelerinin oluşturduğu çok sayıda aile ve çocuk 2 bin fidanı toprakla buluşturdu.

 

Sille Baraj Parkında gerçekleştirilen fidan  dikimi sırasında Konya İHH İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr. Hasan Hüseyin Uysal tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasından sonra Sille Seyir Tepesinde  Konya İHH İnsani Yardım Derneğinin yemek ikramı gerçekleşti. Selçuklu Belediye Başkanı İbrahim Uğur Altay da etkinlikte yer alarak  Konya İHH İnsani Yardım Derneğinin özellikle yetim çalışmalarını ve genel olarak faaliyetlerini  desteklediklerini ifade etti. Çocukları eğlendirmek için Yapılan etkinlik kapsamında, Konya İHH Arama Kurtarma Eğitim Merkezi Derneği (KONYA İHH AKEM) tarafından Sille Barajı'ndasu altı arama kurtarma gösterisi ve zipline gösterileri düzenlendi.

Son olarak çocuklara uçurtma hediye edildi. Uçurtmalarını alan çocuklara dondurma, mısır ve pamuk şeker ikram edildi. Ardından yetim çocuklarımız kendileri için  organize edilen gösterilere dahil olup günün keyfini çıkardılar.