İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

Konyalı Gözler Yemen’i Gördü

26 Aralık 2018

 

Konya İHH İnsani Yardım Derneği, Yemen’de yaşanmakta olan insani krize dikkat çekmek amacıyla  Ilgın ve Ereğli’de “Yemen” konulu bir fotoğraf sergisi açtı.

Ilgın’dan Yemen’e destek

Konya İHH İnsani Yardım Derneği Ilgın Temsilciliği, Osmanlı himayesinde uzun yıllar kalan Yemen'de yaşanan insani krize dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Tarihi Lala Mustafa Paşa Külliyesi avlusunda resim sergisi açtı. Konya İHH İnsani Yardım Derneği Ilgın Temsilcilisi Abdullah Yağcı, “Yemen’de  21 milyon insan, temel ihtiyaç malzemelerinin en başında gelen gıdaya ulaşmada ciddi sıkıntı yaşıyor. İHH olarak Yemen’de yaşanan kriz bu boyutlara ulaşmadan önce de orada çalışma yapıyorduk. Şimdi de oradayız ve çalışmalarımız devam ediyor. Yemen’deki kardeşlerimize gıda desteğinin yanında,  sağlık alanında da çeşitli yardımlar ulaştırıyoruz.” diye konuştu.

 

Ereğli Yemen’i unutmadı

Konya İHH İnsani Yardım Derneği Ereğli Temsilciği, Ereğli Park Site AVM’de “Mazlum Coğrafya Yemen” adı altında bir fotoğraf sergisi  açtı.

Ereğli Temsilcisi Abdülkadir Avcı, “Kriz durumunun yaşandığı her bölgede olduğu gibi İHH ekipleri Yemen’e ulaşan ekipler arasında ilk sıralarda yer aldı. İHH olarak mağduriyet yaşamakta olan mazlumların mağduriyetlerini ortadan kaldırmak için çalışmalar yürütmekteyiz. Yemen'deki insani krizin son bulması amacıyla ve insani yardımların sağlanması amacıyla  İHH olarak savaşın taraflarına 3 aylık ateşkes önerisinde bulunuldu.” Açıklamasını yaptı.