İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

ILGIN HEYETİNDEN REYHANLI'YA ZİYARET

30 Ekim 2019

Konya İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği Ilgın Temsilcisi Abdullah Yağcı ve Ilgınlı iş adamları Reyhanlı Lojistik ve Koordine Merkezi başta olmak üzere birçok tesisi ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyarette Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, Reyhanlı Kaymakamı Ali Candan ve Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş’ın da katıldı. İHH’nın Reyhanlı'daki günlük 250 bin ekmek üreten fırını ve Reyhanlı lojistik merkezini de gezen ekip daha sonrasında Reyhanlı Koordine Merkezi’nde yapılan sunum ile İnsani Yardım Vakfı'nın Suriye’deki çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Heyet daha sonrasında 990 Suriyeli çocuğun kaldığı çocuk Yaşam Merkezinde bulunan idari hizmet binası, Cami, ilk ve ortaokul seviyesinde eğitim veren 3 okulu ziyaret etti. Rehabilitasyon merkezi, Poliklinik binası, açık ve kapalı spor salonu, sosyal tesis, çocuk parkları, ekim-dikim amaçlı tarlalar ve hayvanat bahçesi gibi alanları yerinde görüp bilgi alan heyet, yaşam merkezindeki yetimlerle beraber zaman geçirdi.

Savaşın izlerini taşıyanların yeniden hayata tutunmaya çalıştıkları yerlerden olan Ortez ve Protez Merkezi ve Yetimhaneleri gezen heyet, savaşın insanlarda nasıl yaralar bıraktıklarına şahit oldular.